logo GLASS-MAL

O FIRMIE

GLASS-MAL T.A. Malawscy s.c. jako firma rodzinna została założona w 1998r. Obecnie jest grupą kreatywnych i innowacyjnych firm rodzinnych z 17-letnim doświadczeniem, specjalizującą się w punktowym mocowaniu szkła we własnym systemie SPINIG. Zwracamy szczególną uwagę na jakość i estetykę detalu. Ciągle poszukujemy nowych, śmiałych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych aby sprostać wizjom architektów i oczekiwaniom inwestorów w kraju i zagranicą

Zapewniamy kompleksową, fachową obsługę zleconych prac od projektu wykonawczego poprzez wykonawstwo aż do kompletnego montażu.

Służymy od lat radą, pomocą i doświadczeniem architektom, wykonawcom i inwestorom.

W skład GRUPY wchodzą:

     GLASS-MAL s.c. - T. A. Malawscy
     GLASS-MAL BIS - Andrzej Malawski
     GLASS-MAL SYSTEM - Maciej Malawski
     GLASS-MAL PLUS - Bartosz Malawski

Specjalizujemy się w projektowaniu, wykonawstwie i montażach różnego rodzaju całoszklanych form architektonicznych, wykonywanych we własnym systemie punktowego mocowania szkła SPINIG, którego produkcja odbywa się w Polsce, zgodnie z Aprobatą Techniczną ITB nr AT-15-8292/2010 i Certyfikatem Zakładowej Kontroli Produkcji nr. ITB-0484/Z.

W swojej ofercie mamy również Szklany Strop Ogniochronny GMDV REI 60 posiadający klasyfikację w zakresie odporności ogniowej ITB nr. 1569/12/ZOO NP. Pojedyncze formatki szklane stropu, mogą mieć maksymalny wymiar 1200x2000mm, pozwalający na realizację dużych przeszklonych powierzchni przy minimalnej ilości konstrukcji nośnych.

W ciągu ponad 17-letniej działalności GRUPA skompletowała doświadczone zespoły projektantów, wykonawców i montażystów z wieloletnią praktyką. Są one w stanie podjąć się realizacji praktycznie każdej wizji architektonicznej

Potwierdzeniem naszych możliwości są setki ambitnych i trudnych realizacji wykonanych we współpracy z czołowymi biurami architektonicznymi i firmami budowlanymi na terenie całej Polski i zagranicą. Proces projektowania, produkcji i montażu spełnia wymagania normy PN-EN1090-2, co potwierdza Certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji 0035-CRP-1090-1.00727 TŰV Rh.2014,001. Jest on zgodny z rozporządzeniem (UE) nr. 305/2011 i zezwala na znakowanie wyrobów znakiem CE

Dzięki wieloletnim intensywnym wysiłkom zmierzającym do rozwoju firmy, oraz dzięki naszej kadrze doświadczonych i oddanych pracowników, a także zapleczu produkcyjnemu, GRUPA GLASS-MAL stała się znaczącą i poszukiwaną marką w kraju i zagranicą. To także efekt odwagi w ciągłym poszukiwaniu innowacyjnych technologii oraz realizacji ambitnych form architektonicznych

Jesteśmy cenionym partnerem wielu renomowanych biur architektonicznych, firm budowlanych i inwestorów.

ZAKŁAD METALOWY

Aby zapewnić najwyższą jakość produktów, GRUPA wytwarza je we własnym zakładzie. Wszystkie produkowane elementy metalowe punktowego mocowania szkła w systemie SPINIG objęte Aprobatą Techniczną ITB nr AT-15-8292/2010 objęte są Zakładową Kontrolą Produkcji zgodnie z Certyfikatem ITB-0484/Z. Produkcja konstrukcji nośnych ze stali czarnej, nierdzewnej i aluminium, objęta jest Zakładową Kontrolą produkcji, zgodnie z Certyfikatem ZKP 0035-CPR-1090-1.00727 TUV Rh.2014.001 w/g rozporządzenia (UE) nr 105.2011.

Pracownicy Zakładu posiadają wieloletnie doświadczenie oraz wszelkie wymagane prawem budowlanym uprawnienia.

Zakład wyposażony jest w szeroką gamę obrabiarek do obróbki matali. Posiadamy między innymi maszyny sterowane numerycznie (CNC), oraz agregaty spawalnicze do spawania stali czarnej, nierdzewnej i aluminium pozwalające zapewnić naszym produktom najwyższą jakość.

LAKIERNIA PROSZKOWA Z OCZYSZCZALNIĄ STRUMIENIOWĄ

Wyroby wymagające powłok malarskich są malowane proszkowo na wymagany kolor z palety RAL. Malowanie poprzedzone jest odpowiednim przygotowaniem powierzchni w procesie czyszczenia strumieniowego, piaskowania, śrutowania, szkiełkowania lub kąpieli chemicznej. Należyte przygotowanie powierzchni przed nałożeniem powłoki malarskiej jest podstawowym warunkiem dobrej przyczepności do podłoża, a tym samym trwałości i estetyki. Proces malowania proszkowego prowadzony jest zgodnie z wymogami technicznymi znaku jakości QUALICOAT.
Lakiernia wyposażona jest w dwie linie do malowania proszkowego. Maksymalne wymiary malowanego detalu to l,60m x 2,40m x 14,00m, o dopuszczalnym ciężarze do 700kg. Czyszczenie strumieniowe powierzchni metalowych odbywa się w specjalnej komorze o wym. 3,00m x 2,50m x 9,00m zasilanej sprężonym powietrzem ze stacji kompresorów i wyposażonej w systemem odpylania. Procesy czyszczenia strumieniowego i malowania proszkowego prowadzone są zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie środowiska i posiadanymi zezwoleniami, są przyjazne dla środowiska.

SPINIG

PUNKTOWE MOCOWANIE SZKŁA
ITB AT-15-8292/2010

STROP

STROP SZKLANY OGNIOCHRONNY
GMDV REI60

RU flag
DE flag
UK flag
PL flag
CETUV